Jasełka 2018 w Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

12 lutego, 2018 08:49 Opublikowany przez Admin

Uczniowie z klasy VI a oraz Miłochna Latko i Zosia Kokoszka  z klasy VII b 26 stycznia 2018 roku wraz z wychowawcą p. Katarzyną Klimczak i panią Justyną  Brembor udali się do Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Czekała już tam na nas pani Sylwia Wituła, która przewiozła na miejsce sprzęt muzyczny i prezenty .

W tym roku przedstawiliśmy montaż słowno- muzyczny , który składał się z utworów  naszego Patrona- Jana Twardowskiego. Występ podzielony był na trzy części : Boże Narodzenie, Miłość i  Radość ,i taką tematykę poruszały  prezentowane utwory. Poezja i proza  przeplatane były śpiewem i tańcem. Na zakończenie występów dziewczęta zatańczyły „Belgijkę”. Po części głównej przyszedł czas na wspólne kolędowanie.

Przekazaliśmy mieszkańcom  słodycze, które zebrali uczniowie naszej Szkoły. Ten moment u mieszkańców Domu zawsze wywołuje uśmiech na twarzy. Podziękowano nam za występy i za prezenty. Każdy  z występujących dostał pamiątkowy obrazek i coś słodkiego. Obiecaliśmy, że w przyszłym roku przyjdziemy znowu z kolędą.

Opracowała: Katarzyna Klimczak