Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

18 października, 2016 07:44 Opublikowany przez Admin

W dniach 3-9 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji  pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy”.  Na parterze szkoły przygotowano wiele informacji dotyczących problemu dysleksji. W tym czasie zachęciliśmy całą społeczność szkolną  do szczególnej aktywności związanej ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się.

Nasi najmłodsi uczniowie (kl. I-III) mieli za zadanie zrobienie plakatu związanego z hasłem Europejskiego Tygodnia Dysleksji.  Klasy IV  miały za zadanie wyszukanie sławnych dyslektyków z dziedzin: nauka, kultura i sztuka. KLASY  V  miały wyjaśnić co to jest DYSLEKSJA, opisać cechy uczniów dyslektycznych. Natomiast uczniowie klas VI mieli za zadanie opisać problemy uczniów dyslektycznych na poszczególnych przedmiotach.

Oto efekty pracy uczniów

mgr Magdalena Jaworska