DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

17 listopada, 2019 18:37 Opublikowany przez Admin

W dniach 4-8 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im ks. Jana Twardowskiego po raz kolejny obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania. Zobaczyli krótkie filmiki z serii „Ekipa Chrumasa”, które są głównym elementem kampanii promującej program „Owoce i warzywa w szkole”. Nie zabrakło także rozmów wychowawców z uczniami na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie. Następnie wszyscy przygotowywali apetyczne, zdrowe drugie posiłki. Kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, soki owocowe, koktajle, szaszłyki oraz inne produkty zdrowej żywności znalazły się na stołach i z wielkim apetytem zostały zjedzone. Było smacznie, zdrowo i kolorowo. Mamy nadzieję, że już za rok uczniowie równie chętnie podejmą się przygotowania tak pysznego posiłku.
Koordynatorzy: Barbara Stolecka, Justyna Przygrodzka