DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

15 czerwca, 2024 23:10 Opublikowany przez Admin

„Biedronko nad którą zamyśliłby się nawet papież … „.

ks. Jan Twardowski.

Dnia 1 czerwca 1915 urodził się ks. Jan Twardowski, patron naszej szkoły. Ze względu na swoją twórczość był często nazywany „Jenem od Biedronki”. Gdyby ks. Jan żył, w tym roku obchodzilibyśmy Jego 109 urodziny. Dzień patrona naszej szkoły świętowaliśmy w następujący sposób: w dniach 27 – 29 czerwca uczniowie klas I – III wykonali 109 papierowych biedronek. 29 czerwca odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6 zdobyła Hanna Major, a w kategorii klas 7-8- Martyna Ferens. 3 czerwca w ramach Dnia Sportu uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Grze Terenowej pod hasłem 109/109 (czyli 109 punktów na 109 urodziny). W grze terenowej najlepszymi znawcami aforyzmów, maksym i sentencji ks. Jana Twardowskiego okazały się klasy IV b i VI c.

Gratulacje!