DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

25 listopada, 2019 10:12 Opublikowany przez Admin

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA – „Żarty się skończyły! Walcz ze smogiem!”

14 listopada obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Pszczyna to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, a smog występuje tu przez ponad 100 dni w roku. Dlatego tak ważna jest wiedza na temat sposobów jego ograniczenia.

Aby lepiej poznać problem, uczniowie poszczególnych klas wzięli udział w prelekcji na temat zanieczyszczenia powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie, przygotowanej przez nauczycielkę biologii, obejrzeli też filmy edukacyjne: „Cały ten smog”, „Smog i jego konsekwencje” i „Zanieczyszczenie powietrza”, przedstawiające w przystępny sposób przyczyny i skutki smogu. Prócz tego uczniowie klas: VId i VIIc przygotowali plakaty na temat smogu, które zostały wywieszone na korytarzu szkoły.

Miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nam wszystkim w walce ze smogiem.

B. Kieruzel