Dnia Logopedy

22 marca, 2016 08:53 Opublikowany przez Admin

6 marca Logopedzi mają swoje święto. Tegoroczna edycja Dnia Logopedy odbyła się w Naszej Szkole 16 marca. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość zapoznania się ze specyfika pracy logopedy, a także wzbogacili się o wiedzę na temat profilaktyki logopedycznej. Przez wszelakiego rodzaju łamańce językowe przeprowadził ich wirtualny logopeda – Smok Szczepan. Uczniowie dzielnie naśladowali 25 „Igraszek Logopedycznych Smoka Szczepana” świetnie się przy tym bawiąc.

W ramach obchodów Dnia Logopedy zorganizowano szkolny konkurs plastyczny „Sprawna buzia, sprawne ręce”, zadaniem uczniów była ilustracja dowolnego wiersza logopedycznego. Dzieciaki spisały się wspaniale, nadeszło ponad 90 prac. O wyróżnieniach i głównej nagrodzie decydowały wykorzystane techniki plastyczne, zaangażowanie i sposób interpretacji wierszyka. Zwycięzcom konkursu gratulujemy! Nagrody główne i wyróżnienia zostaną rozdane podczas szkolnej gali Najlepsi z Najlepszych.