Bonjour les Pays Bas :-)

14 października, 2023 14:54 Opublikowany przez Admin

13 października 2023 gościliśmy w naszej szkole panią Maartje van Griensven – nauczycielkę języka francuskiego w holenderskiej szkole Jacob-Roelandslyceum w Boxtel. Pani Maartje van Griensven przeprowadziła warsztaty językowe z uczniami klas szóstych i ósmych, na których mieli oni okazję wykazać się znajomością języka francuskiego. Dla uczniów klas szóstych były to pierwsze tego typu zajęcia z lektorem. W trakcie lekcji uczniowie przedstawili się, opowiadali o swoich upodobaniach, zadawali pytania naszemu gościowi.
Uczniowie klas ósmych znają już panią van Griensven z wizyt w roku ubiegłym, a w tym roku szkolnym rozpoczynają oni projekt korespondencji w języku francuskim z uczniami z Holandii. Lekcje z ósmoklasistami były zajęciami z konwersacji – sport, muzyka, rodzina, rozrywki, szkoła to tylko kilka przykładowych tematów, o których rozmawiali oni z panią van Griensven.
MERCI BEAUCOUP i z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.

oprac. Elżbieta Matula