AKCJA UNICEF – SPRAW BY DZIECI Z SYRII PRZETRWAŁY ZIMĘ

12 lutego, 2018 08:17 Opublikowany przez Admin

Jak co roku ruszamy z akcją UNICEF Polska w naszej szkole 🙂

*****

W czwartek 18 stycznia w naszej szkole odbyły się prelekcje dla naszych uczniów klas I- VII (408 uczniów w 22 oddziałach) prowadzone przez p. Barbarę Fojcik i p. Aleksandra Byrskiego.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem oglądali filmy oraz prezentację multimedialną (prezentowane na monitorze interaktywnym) i chętnie odpowiadali na pytania prowadzących, jednocześnie deklarując chęć pomocy swoim rówieśnikom z Syrii.

*****

W tym roku będziemy pomagać dzieciom z Syrii ogarniętej konfliktem zbrojnym.

Dziś nasza pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
Dla dzieci z Syrii nadchodzi trudny czas – zima. Większości rodzin w Syrii i w obozach nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb swoich dzieci. Wiele z nich zmuszonych jest chodzić w zniszczonych, często podartych ubraniach, które nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed zimnem.

Dzieciom znajdującym się często w sytuacji zagrożenia życia UNICEF dostarcza zestawy ciepłej odzieży. Pełen pakiet, który otrzymują najmłodsi zawiera m. in. kurtkę, ciepły wełniany sweter, nowe ocieplane spodnie, czapkę, szalik i rękawiczki. To one sprawiają, że dzieci przebywające w trudnych warunkach nie odczuwają przenikliwego zimna.

Teraz prosimy naszych Darczyńców o szczególne wsparcie. Fundusze zebrane przez UNICEF Polska w ramach zimowej kampanii zostaną przekazane na zapewnienie najmłodszym ciepłych ubrań, koców termalnych oraz ogrzewania klas, w których przebywają i uczą się dzieci. Nawet najmniejszy datek przyczynia się do ochrony życia i zdrowia najmłodszych!

Przekaż darowiznę u wychowawcy klasy i spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

*****

Jednocześnie ogłaszamy konkurs na kartkę pocztową dla kolegi z Syrii- każdy uczeń, który chce wziąć w nim udział tworzy projekt kartki wraz z życzeniami. Gotowe projekty składamy u pedagoga szkolnego do 25 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 marca.

opracowała: Barbara Fojcik