ZAGŁOSUJ NA PROJEKT 32

24 września, 2021 08:13 Opublikowany przez Admin

Szkoła podstawowa nr 6 w Pszczynie położona jest w bogatej pod względem przyrodniczym części miasta. Teren zielony, który placówka ma do dyspozycji, jest częścią kompleksu przyrodniczego stanowiącego zwarty teren zielony przy Osiedlu Kolonia Jasna. Teren szkolnego zieleńca w nowej formie ogrodu sensorycznego doda atrakcyjności w przestrzeni przyrodniczej. Mając do dyspozycji teren wokół placówki o wyjątkowych walorach przyrodniczych oraz pracując z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami, zrodziła się ogromna potrzeba, aby wykorzystać ten przyrodniczy potencjał do wspomagania ich rozwoju, edukacji i rehabilitacji. Codzienna praca z uczniami, obserwacja ich potrzeb i indywidualnych możliwości, zgłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie hortiterapii, ogrodnicza pasja będzie spełniać właściwości stymulujące w sposób naturalny, wszystkie zmysły. Ogród sensoryczny będzie pełnił również rolę sali lekcyjnej na świeżym powietrzu sprzyjającej edukacji poprzez doświadczenie i eksperyment.

Zagłosujmy w sposób stacjonarny w SP6, urna przy wejściu do szatni szkoły lub

Ruszyło głosowanie w ramach PBO 2022. Zagłosuj na Kolonię Jasną Projekt lokalny nr 32 Zielona i aktywna Kolonia Jasna – zieleń, plac zabaw i ogród sensoryczny:
✅stworzenie ogrodu sensorycznego „Szeleszczący zakątek” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie
✅zagospodarowanie terenów zielonych na osiedlu Kolonia Jasna 🌳🌺🌼

Link do głosowania:

Szanowni Państwo, przyjaciele szkoły zwracam się z prośbą o wsparcie projektu, w ramach budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany na terenie naszej szkoły.
Wizualizację przesyłam w załączniku.
Z poważaniem Izabela Jankowska