Laboratoria Przyszłości

W tej zakładce strony szkoły będą umieszczane informacje związane z działalnością laboratoriów przyszłości. Będą to min. zdjęcia z lekcji, linki stron odwołujące do materiałów szkoleniowych konspektów itp.

Szkoła Podstawowa nr 6 w Pszczynie bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Dla naszej szkoły został zakupiony następujący sprzęt: drukarki 3D, długopisy Banach 3D, stacja lutownicza, zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami, aparat fotograficzny, zestaw lego education, teleskop levenhuk, laptop dell i wiele akcesoriów i materiałów potrzebnych do pracy z powyższym wyposażeniem. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach techniki, doradztwa zawodowego, fizyki, chemii, w nauczaniu początkowym klas 1-3, na zajęciach pozalekcyjnych, kółkach zainteresowań i  wczesnym wspomaganiu dziecka.

Łączna wartość projektu to 121 800,00 zł.


09.05.2022r.

W ramach wewnętrznych szkoleń rady pedagogicznej zapraszam do zapoznania się z poniższymi materiałami. Są to instrukcje robotów Photon i długopisów 3DBanach.

* INSTRUKCJA OBSŁUGI DŁUGOPISA 3D

*PLATFORMA DO OBSŁUGI ROBOTA PHOTON

Adam Mrozek
koordynator projektu

Poznajemy kolejne zasoby naszych laboratoriów. Tym razem uczniowie rozpoczynają przygodę z zestawem lutowniczym i nagrzewnicą. Takie urządzenia można wykorzystać przy pracy z zestawem Arduino Uno, który zawiera mikrokontroler.  Z pozycji tego urządzenia możemy kontrolować działanie różnych innych komponentów wyjściowych.

Laboratoria Przyszłości wracają po wakacjach. W ubiegłym tygodniu swoją premierę miały interdyscyplinarne roboty Photon. Robota można używać do wprowadzania podstawowych pojęć – kolorów, zwierząt, figur geometrycznych,
a nawet wyjaśniania pojęcia ekologii. Photon doskonale nadaje się również do przeprowadzania gier mających na celu utrwalenie działań matematycznych i zapamiętywanie liczb. Z pomocą robota uczniowie mogą zobaczyć efekty swojej pracy w praktyce.