Zajęcia z czerpania papieru

21 kwietnia, 2023 20:41 Opublikowany przez Admin
17 kwietnia grupę ukraińskich uczniów odwiedziły panie Danusia i Lucyna z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie. Przyniosły ze sobą m.in. miski, blender, ściereczki i gąbki. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali przybyłych gości i niecierpliwie czekali na to, co się wydarzy. Panie zaczęły od krótkiej opowieści o tym, jak powstał papier. Następnie wszyscy zabrali się do pracy. Najpierw trzeba było do blendera wrzucić 
pocięty w paseczki papier, zalać wodą i zmiksować. Następnie gotową masę przełożyć do miski z wodą i specjalnym sitkiem zaczerpnąć odpowiednią ilość masy, aby powstała kartka. Po wyjęciu z wody masa papierowa była przekładana na ściereczkę, osuszana gąbką i posypywana drobinkami kolorowego papieru.
Po zakończonej pracy kartki zostały odłożone do wysuszenia, a uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki związane z papierem. Wszyscy ciężko pracowali, ale dzięki temu powstały piękne, kolorowe i, co najważniejsze, własnoręcznie wykonane kartki papieru.
W podziękowaniu za ciekawą i cenną lekcję uczniowie przygotowali dla pań Danusi i Lucyny piękne laurki.
Mamy nadzieję, że to nie było ostanie nasze spotkanie!
Opracowała: Anna Białas

Kategoria:

Napisany przez: Admin