XIX Memoriał Alojzego Pławeckiego

16 września, 2021 17:31 Opublikowany przez Admin

Uczcili Pamięć Alojzego Pławeckiego

W dniu 11 września w Łące odbył się  XIX już Memoriał znanego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy, a przede wszystkim pasjonata lekkiej atletyki- Alojzego Pławeckiego.

Ku czci Jego pamięci wystartowali nasi uczniowie, którzy spisali się znakomicie, zajmując czołowe miejsca.

I miejsce w biegu na 600m w rocznikach 2013-2014 zajęła Rozalia Ryt

II miejsce w biegu na 800m w rocznikach 2009-2010 zajęła Zuzanna Ryt

III miejsce w biegu na 1000m w rocznikach 2007-2008 zajął Jakub Baczyński

IV miejsce w biegu na 800m w rocznikach 2009-2010 zajęła Martyna Sajdok

W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych zajęliśmy III miejsce.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów przełajowych oraz promocja zdrowego stylu życia.

Opiekunem grupy był p. Marek Biela

W tym samym dniu na stadionie w Kędzierzynie odbywała się inna impreza lekkoatletyczna- Makroregion Młodzików. Udział w zawodach wzięło dwoje uczniów klasy  8A- Maksymilian Biela i Sara Munari. Maks startował w skoku w dal oraz w wieloskoku. W tej pierwszej konkurencji zajął 5 miejsce, zaś Sara w biegu na 300m zajęła 14 miejsce.

Również serdecznie gratulujemy!

Opiekunem grupy była p. Monika Biela