Wyjazd na wystawę „Body Worlds – The Cycle of Life”.

17 listopada, 2023 11:28 Opublikowany przez Admin

13 listopada 2023 roku chętni uczniowie klas siódmych i ósmych udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Katowic, gdzie w z zabytkowej Galerii Szyb Wilson ma miejsce wystawa „Body Worlds – The Cycle of Life”.

Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie. Daje ona możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

Uczestnicy wycieczki pod opieką przewodników (studentów medycyny) mieli możliwość zgłębić tajniki ludzkiego ciała. Dowiedzieliśmy się m.in. jak rozpoznać udar czy zawał, jak wyglądają płuca palacza i nowotwór płuc, jak nasz żołądek reaguje na nasze nawyki żywieniowe itd.

Zaprezentowane na wystawie piękno ludzkiego ciała ukazane „od środka” zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Mogliśmy na własne oczy przekonać się jak ono jest niesamowite, a zarazem delikatne i kruche. Wystawa z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

opracowały:
Anna Białas
Barbara Pieńko

Kategoria:

Napisany przez: Admin