Tygodniu Chorób Zakaźnych

11 września, 2022 13:50 Opublikowany przez Admin


Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego też Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym zachęca do udziału w Tygodniu Chorób Zakaźnych, który w naszej szkole będzie trwał w dniach 12 – 16 września 2022. Uczniowie wszystkich klas w ramach godzin wychowawczych będą namawiani do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Zwieńczeniem akcji będzie nasza lokalna, szkolna kampania prozdrowotna na festynie szkolnym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami już w najbliższą sobotę od godziny 12.00

zespół wychowawczo – profilaktyczny

Kategoria:

Napisany przez: Admin