Sukcesy naszych uczniów w konkursie „ŚWIETLIK”

13 lutego, 2021 12:14 Opublikowany przez Admin

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Wielu z nich osiągnęło duży sukces.

Mikołaj Bartosz z klasy 4a rozwiązał poprawnie wszystkie zadania  i zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ  oraz tytuł Laureata I stopnia.

Świetnie poradziła sobie także Zuzanna Grucka z klasy 5a, która również zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ i tytuł Laureata I stopnia.

Prócz tego, uczniowie: Martyna Ferens i Igor Kondzielnik z 5a oraz Dorota Miklewska z 8c zdobyli WYRÓŻNIENIE.

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałego wyniku i dziękujemy za udział w konkursie, również tym, którym powiodło się nieco gorzej.

Konkurs „Świetlik” przeznaczony jest dla uczniów klas 1 – 8 i polega na rozwiązaniu testu obejmującego zadania zawierające treści ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, astronomia, geografia). Prócz tego znajdują się tu pytania dotyczące doświadczeń, które wcześniej trzeba wykonać. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany jest zestaw eksperymentów i inny test.

Mimo, że konkurs nie należy do łatwych i trzeba tu wykazać się rozległą wiedzą z wielu dziedzin, od lat cieszy się wśród naszych uczniów dużym powodzeniem.

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji!