Spotkanie z dietetykiem

19 grudnia, 2021 13:11 Opublikowany przez Admin

Dnia 14 grudnia 2021r. uczniowie klas Vb i VI uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Specjalista opowiedział dzieciom jak należy zdrowo się odżywiać. Przekazał najważniejsze zasady zdrowego stylu życia oraz komponowania codziennego jadłospisu. Zaznaczył, iż najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, które daje siłę na pierwsze godziny lekcyjne. Zachęcał uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem. Pan dietetyk wspólnie z dziećmi dokonał segregacji żywności na zdrową i niezdrową. Zwrócił uwagę na temat szkodliwości produktów typu fast food. Przypomniał również o znaczeniu witamin i ruchu na świeżym powietrzu. Uczniowie aktywnie włączali się do rozmowy i chętnie odpowiadali na zadane pytania.

Barbara Stryjniak
Barbara Stolecka

Kategoria:

Napisany przez: Admin