„Przerwa na czytanie”

30 października, 2023 20:33 Opublikowany przez Admin

24. 10. 2021 r. w naszej szkole odbyła się akcja „Przerwa na czytanie”. Była to już II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu osób czytających podczas przerw. Szkoła po raz pierwszy dołączyła do tego wydarzenia. „Przerwa na czytanie” organizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W naszej placówce czytanie odbyło się w dwojaki sposób: w klasach 1-3 stworzono tzw. Strefy Głośnego Czytania w których uczennice klas starszych czytały bajki i fragmenty książek najmłodszym. Natomiast uczniowie klas 4-8 podczas przerw odwiedzali Strefę Cichego Czytania, gdzie każdy indywidualnie w zupełnej ciszy mógł oddać się lekturze. W Strefach Czytania rozłożone były wygodne pufy Sako, poduszki, koce i piankowe siedziska, które umiliły uczniom chwilę z książką.

W akcji „Przerwa na czytanie” uczestniczyli także nauczyciele szkoły. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 412 uczniów i pracowników szkoły.

Za całość bicia rekordu w szkole odpowiadały: p. Justyna Brembor i p. Elżbieta Konieczny. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie pani Agnieszce Kaczyńskiej i Barbarze Stoleckiej.

Kategoria:

Napisany przez: Admin