OTWARCIE „ZIELONEJ PRACOWNI”

23 października, 2021 03:50 Opublikowany przez Admin

20 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni biologiczno-geograficznej, która powstała w ramach konkursu „Zielona Pracownia’2021”.

W marcu nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Zielona Pracownia’2021”,zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Przedmiotem konkursu było stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych poprzez remont sali, wyposażenie jej w nowoczesne zaplecze techniczne i różnorodne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny.

W konkursie „Zielona pracownia 2021” wystartowały 133 projekty, spośród których wyłoniono 61 laureatów. Z wielką radością i dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasz projekt zdobył uznanie i również my znaleźliśmy się w gronie zwycięzców! Na realizację naszego projektu otrzymaliśmy prawie 50 tys. zł – 39 992,46 zł z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i 10 tysięcy złotych ze środków własnych gminy Pszczyna.

Sala przeszła generalny remont – od podłogi, po ściany, lampy i sufity. Wszystkie meble, każda rzecz w tej pracowni są nowe. Zostały zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne do nauczania biologii, geografii i przyrody oraz sprzęt multimedialny. Stworzono piękny kącik ekologiczny – z akwariami, fototapetą na ścianie przedstawiającą las, licznymi roślinami doniczkowymi i pufami do odpoczynku.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstała piękna, nowoczesna i w pełni wyposażona pracownia biologiczno-geograficzna. To miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy kojarzyć się będzie z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata. Oprócz realizacji podstawy programowej z geografii, biologii czy przyrody uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i talenty, zgłębiać wiedzę i nabywać nowe umiejętności.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do stworzenia naszej Zielonej Pracowni.

Autor: Beata Kieruzel