Osiągnięcia

KONKURS PLASTYCZNY dla klas I – III pt: „DARY JESIENI – OWOCE I WARZYWA”

I miejsce: Konrad Gościnny Ib

II miejsce: Tymek Jochemko Ia

III miejsce: Olga Lepszonek Ia

Wyróżnienia: Alicja Szweda 2b, Hanna Kołodziej 2

„ Konkurs Bożonarodzieniowy” – konkurs szkolny

Milena Faruga kl. I b

Nina Ledwoń kl. II a

Bartek Faruga kl. III b

„Drzewko Bożonarodzeniowe” – osoby wyróżnione w konkursie”:

Konrad Gościnny kl 1b

Jakub Kusmierczyk kl 2c

Konkurs na śmieszną dynię

I miejsce Karol Kania I a

II miejsce Hanna Kołodziej II b

III miejsce Filip Kobylarz I b

Wyróżnienia:

Tymoteusz Jochemko I a

Konrad Gościnny I b

Konkurs fotograficzny pt. „TOLERANCJA I PRZYJAŹŃ w obiektywie” dla klas IV-VIII, zorganizowany w ramach DNIA TOLERANCJI

Organizator: Joanna Nowak, Joanna Surowiec

Wyróżniania:

  1. Weronika Żemła (klasa V b)
  2. Zuzanna Folek (klasa VIII b)

KONKURS na zabawkę terapeutyczną pt. „ZRÓB TO SAM” dla klas IV-VIII, zorganizowany w ramach obchodów DNIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Organizator: Izabela Jankowska, Joanna Nowak

Wyniki:

1 miejsce: Weronika Żemła (V b)

2 miejsce: Hubert Kupiec (IV a)

3 miejsce: Martyna Witczak (VIII a)

4 miejsce: Hanna Szlęk (VIII c)

„Przyleciały anioły” – konkurs powiatowy

III miejsce – Marta Staszewska

Nagroda Głosu Pszczyńskiego – Weronika Żemła

„Konkurs bożonarodzeniowy” – konkurs szkolny

Weronika Nowok kl. IV b

Michał Drzyzga kl. V b

Alicja Ryguła kl. VI d

Emilia Dajka kl. VII a

Magdalena Szweda kl. VIII b

„Drzewko Bożonarodzeniowe” – osoby wyróżnione w konkursie”

Hanna Kołodziej kl. 4a

Karolina Kaptur kl 5b

Olga Szwarnowiecka kl. 6b

Magdalena Szweda kl 8b

Szkolny Konkurs Historyczny na 100 lecie powstań śląskich

I miejsce

Weronika Żemła 5b

wyróżnienia:

Kacper Zień 5b

Hubert K upiec 4a

Konkurs na śmieszną dynię

I miejsce Jan Mleczko VII a

II miejsce Kacper Zień V b

III miejsce Magdalena Szweda VIII b

Maksymilian Biela Mistrzem Śląska

W dniu 9 lutego w czeskiej Ostrawie odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska w Lekkiej Atletyce
Dzieci Młodszych, Starszych i Młodzików.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6a Maksymilian Biela został Halowym Mistrzem
Śląska Dzieci Starszych(rocznik 2007-2008) w skoku wzwyż z wynikiem 140cm. Warto dodać ,
że zawodnik ten zajął również wysokie 4 miejsce w finale biegu na 60m(8,58s), wcześniej
startując w biegu eliminacyjnym(8,65s).
Szkołę reprezentowali także następujący uczniowie:
Zuzanna Ryt-7 miejsce w skoku w dal oraz 10 w biegu na 60m(9,82s)-klasa 5b
Julia Adamek-12 miejsce w skoku w dal w kategorii młodziczka-klasa 7c
Patrycja Wrona-bieg na 60m-klasa 4a
Tamara Bieszczad-bieg na 60m i 300m-klasa 4a
Martyna Sajdok-bieg na 600m-klasa 5e
Serdecznie gratulujemy!

[ngg src=”galleries” ids=”263″ display=”basic_thumbnail”]Sukcesy badmintonistów i piłkarzy ręcznych

Niewątpliwie największym sukcesem pierwszego semestru roku szkolnego 2019/2020 było zdobycie I
miejsca w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci rocznika 2007 i młodsi w kategorii dziewcząt oraz
chłopców rocznika 2005-2006.
Po wcześniejszych wygranych na szczeblu powiatowym i awansie do zawodów półfinałowych w
Bieruniu, przyszedł czas na finał wojewódzki w Pszczynie, gdzie dziewczyny w składzie: Olga
Szwarnowiecka, Hanna Stachera i Zofia Kuboszek oraz chłopcy: Nikodem Mączka, Damian Zimnol i
Mikołaj Kuboszek sięgnęli po tytuł mistrzowski.
Przed tą szóstką jeszcze Mistrzostwa Polski…..!
Warto zaznaczyć, że III miejsce w półfinale wojewódzkim w kategorii dziewcząt ,rocznik 2005-2006
zajęły Emilia Krzyżowska i Wiktoria Skupień.
Duże sukcesy badmintonistów zawdzięczamy głównie trenerowi Damianowi Pławeckiemu, który
trenuje większość zawodników w klubie UKS Plesbad Pszczyna.

Bardzo dobrze spisali się również nasi „szczypiorniści”(rocz.2007 i młodsi), którzy stawali na podium
zawodów powiatowych. Piłkarze ręczni zostali wicemistrzami powiatu ulegając nieznacznie kolegom
ze Studzienic, zaś dziewczęta po zaciętej rywalizacji w Goczałkowicach stanęły na najniższym stopniu
podium. Dziewczyny pod okiem p. Wojciecha Widawskiego reprezentowały szkołę w składzie: Sonia
Gawęda, Małgorzata Świątek, Natalia Bartnik, Nicol Pudełko, Oliwia Orszulik, Zofia Kuboszek, Natalia
Folek, Marta Baszton, Kamila Kempka, Hanna Stachera, zaś chłopców prowadził p. Marek Biela, w
składzie: Paweł Wrożyna, Antoni Kokoszka, Bartosz Gromadka, Wojciech Bąk, Bartosz Kuśmierczyk,
Bartosz Czerwieński, Maksymilian Biela, Jakub Nikiel, Mikołaj Włoszek, Jakub Szymański i Kacper
Haupka.
Gratulujemy!

[ngg src=”galleries” ids=”265″ display=”basic_thumbnail”]Przełajowa Jesień w Łące

Tradycyjnie już koniec września i początek października to rywalizacja szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych.

Z dobrej strony spisali się uczniowie naszej szkoły, którzy zajmowali czołowe lokaty na Zawodach Miejskich w następujących kategoriach:

  • Chłopcy klasy 4-6- III miejsce
  • Chłopcy klasy 7-8- III miejsce
  • Dziewczęta klasy 4-6- V miejsce
  • Dziewczęta klasy 7-8-II miejsce i awans do zawodów powiatowo-rejonowych, na których  w składzie: Oliwia Marek, Patrycja Kania, Julia Czerwińska, Julia Adamek, Zofia Jochemczyk, Nadia Książkiewicz i Wiktoria Kalka zajęły 2 miejsce w powiecie i 5 w rejonie.

Z kolei 28 września w sobotnie przedpołudnie trójka naszych reprezentantów wystartowała ku czci pamięci Alojzego Pławeckiego na XVIII już Memoriale w indywidualnych biegach przełajowych.

W biegu na 1000m chłopców klas 5-6 drugie miejsce zajął Maksymilian Biela, a czwarty był Jakub Baczyński. W biegu na 600m dziewcząt klas 3-4 trzecie miejsce zajęła Zuzanna Ryt.

Zofia Kokoszka uczennica klasy VIII b z rekordem Śląska

Zofia Kokoszka została Rekordzistką Śląska w biegu na 2000 metrów młodziczek. Zawodniczka MKS Iskra Pszczyna ustanowiła nowy rekord podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie (wrzesień 2018), gdzie zajęła wysokie czwarte miejsce. Dystans 2 km młodziczek jest nowym dystansem i w tym roku na zawodach rangi Mistrzostw Polski rozgrywany po raz pierwszy, co nie oznacza, że wcześniej przez młodziczki niebiegany.  Obecnie rekord Zofii wynosi 6,54,82 min. i może być pobity już w przyszłym roku przez nią samą, gdyż lekkoatletka dalej pozostaje w kategorii młodziczek.

Opracował : Marek Biela

Natalia Witkowska uczennica klasy VI b zdobyła medal na Mistrzostwach Polski w Głubczycach

Natalia Witkowska zajęła III miejsce na Mistrzostwach Polski w Głubczycach. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Plessbad Pszczyna sprawiła niespodziankę już pierwszego dnia pokonując w pierwszym meczu  Hanną Niczyporuk (Warszawa) 21:19/21:19. Następnie pokonała Ewę Bartłoniejczuk 21:15/21:8. W sobotę pokonała Oliwię Zielińską 21:10/21:13 a w półfinale uległa Kindze Stokfisz 21:14/21:13. BRAWO NATALIA !!!

Natalia jest również srebrną medalistką w kategorii młodzik młodszy podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Województw.