„Le français sans frontières”

6 listopada, 2023 20:40 Opublikowany przez Admin

W październiku 2023 uczniowie klas ósmych, uczący się języka francuskiego, napisali pierwsze listy do swoich koleżanek i kolegów z holenderskiej szkoły Jacob-Roelandslyceum w Boxtel i tym samym rozpoczęli projekt korespondencji „Le français sans frontières” – „Francuski bez granic”.
Nasi nowi przyjaciele z Holandii to Madelon, Isa, Fenne, Dean, Noor, Tijn, Vik, Dam i Robin. Nauczycielem grupy jest pani Maartje van Griensven, która była u nas z wizytą 13 października 2023. W swoich listach, uczniowie naszej szkoły opisywali i przedstawiali siebie, pisali o swoich upodobaniach oraz rozrywkach, a także zadali wiele pytań swoim nowym kolegom. Mamy nadzieję na długą przyjaźń i obfitą korespondencję w języku francuskim.
Alors… Bonjour les Pays Bas 🙂

opracowała: Elżbieta Matula

Kategoria:

Napisany przez: Admin