Konkurs recytatorski “Poezja i proza” Jana Twardowskiego

4 czerwca, 2024 09:29 Opublikowany przez nauczyciel

29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się coroczny konkurs recytatorski zatytułowany „Poezja i proza Jana Twardowskiego”, który przyciągnął wielu utalentowanych uczniów. Zaprezentowali oni swoje umiejętności recytatorskie, interpretując utwory patrona naszej szkoły, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów.

W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 40 uczniów z różnych klas. Recytowali oni zarówno znane, jak i mniej popularne wiersze Jana Twardowskiego, zaskakując publiczność swoimi interpretacjami i zaangażowaniem. Jury, w skład którego wchodziła pani Dyrektor Danuta Kuś, siostra Karola oraz nauczycielka języka polskiego pani Anna Białas, miało niełatwe zadanie oceny występów.

Po burzliwych obradach ogłoszone zostały wyniki konkursu. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Hanna Major z klasy 4C, drugie- Igor Folek z 5B, a trzecie- Julia Kozakiewicz z 6B. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały Amelia Waliczek z klasy 5B i Emilia Zakrajewska z 6B. Wśród starszych uczniów najpiękniejszą recytacją wykazała się Martyna Ferens z klasy 8A, drugie miejsce zajął Marcin Świerkot z 7B, a trzecie – Melania Karpiel z klasy 7A.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki, a pani Dyrektor wyraziła swoją dumę z wysokiego poziomu tegorocznych występów oraz podziękowała wszystkim za udział i zaangażowanie. Nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone podczas szkolnego apelu “Najlepsi z najlepszych”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych i wzruszających recytacji. Dziękujemy jury – pani Dyrektor, siostrze Karoli i pani Annie Białas, panu pedagogowi Aleksandrowi Byrskiemu, który zajął się obsługą techniczną, a także Radzie Rodziców naszej szkoły i przewodniczącemu zarządu osiedla Kolonia Jasna – panu Arkadiaszowi Gardiaszowi za ufundowanie nagród i upominków. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się za rok i przypadnie na 110 rocznicę urodzin naszego Patrona.

Kategoria:

Napisany przez: nauczyciel