KONKURS PLASTYCZNO – CZYTELNICZY NA STWORZENIE GRZBIETU KSIĄŻKI

6 maja, 2021 11:24 Opublikowany przez Admin

ZAPRASZAMY uczniów wraz z rodzinami do stworzenia „Grzbietu Książki” które posłużą do ozdobienia wejścia do naszej szkolnej biblioteki.
Czekamy na wasze propozycje.
POWODZENIA !!!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO – CZYTELNICZEGO NA STWORZENIE GRZBIETU KSIĄŻKI

I. Organizatorzy:
Opiekunowie Klubu czytelniczego „Książkowy Gang 6”

II. Cele konkursu:
– promocja czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej i wrażliwości młodzieży,
– rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych,
– rozwijanie zainteresowań i kreatywności.

III. Zasady uczestnictwa:
– Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas.
– Prace powinny być wykonane wspólnie z rodziną.
– Prace należy opatrzyć metryczką umieszczoną na odwrocie pracy, zawierającą: imię i nazwisko autora oraz klasę.
– Prac nie należy zwijać w rulon czy też składać.
– Prace nie podlegają zwrotowi.

IV. Technika wykonania i forma prac:
– przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie grzbietu książki o wymiarach:
długość 21-28 cm, szerokość 6 -8 cm; na kartce z bloku technicznego
– do konkursu każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę,
– praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną, np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane.

V. Termin oddawania prac:
Prace należy oddawać w terminie do 24 maja 2021 r. do biblioteki szkolnej, świetlicy lub gabinetu pedagoga. W razie braku możliwości podejścia do szkoły można wysłać zdjęcie swojej pracy na adres:
k.sledzinska@sp6-pszczyna.pl
a.byrski@sp6-pszczyna.pl
w.leksa@sp6-pszczyna.pl

VI. Jury:
Oceny prac dokonają organizatorzy.
Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria – klasy I-III
II kategoria – klasy IV-VI
III kategoria – klasy VII-VIII

VII. Nagrody:
Zostaną przyznane trzy nagrody główne.

VII. Rozstrzygnięcie konkursu.
– Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 01.06.2021 r.
– Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej szkoły.
– Biblioteka zastrzega sobie możliwość dowolnego wykorzystania prac, które po konkursie przechodzą na własność organizatora.
– Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej w zakładce biblioteka szkolna.

VIII. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:
Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu, przekazaniem praw autorskich organizatorom konkursu (art. 50 Ustawy z dnia 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83) oraz wyrażeniem zgody przez autora pracy na wykorzystanie jej nieodpłatnie w celu promowania czytelnictwa w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku do celów przeprowadzenia konkursu na stworzenie grzbietu książki zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

IX. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.

POZDRAWIAMY I ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

Klaudia Śledzińska, Weronika Leksa i Aleksander Byrski