Klasa 5d 15.06 i 19.06

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (dziewczyny)

MUZYKA

Dzisiaj zaśpiewajmy sobie piosenkę opowiadającą o lecie oraz o wakacjach, które zbliżają się wielkimi krokami…
link: https://www.youtube.com/watch?v=7ql1u0WdxvI

PLASTYKA

Obejrzyjcie, proszę, krótki filmik o odpowiedni (lub nieodpowiednim?) zachowaniu się w muzeum:

link: https://www.youtube.com/watch?v=H_6zT77HeMs

WYCHOWANIE FIZYCZNE gr. 1

WYCHOWANIE FIZYCZNE gr. 2

Dzień dobry!

Chciałam dzisiaj zachęcić każdego z was do dowolnej aktywności fizycznej. Najistotniejszą kwestią dla mnie jest wasz ruch oraz to, abyście odpoczęli od komputera. Chciałabym żebyście wykonali dzisiaj te ćwiczenia, które najbardziej lubicie. Może to być spacer, marszobieg, gimnastyka, fitness, taniec, rzuty do kosza, strzały na bramkę itp. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie i będziecie się przy tym dobrze bawić.

MIŁEJ ZABAWY!

WTOREK 16.06.2020; ŚRODA 17.06.2020; CZWARTEK 18.06.2020

TRZYMAMY KCIUKI ZA ÓSMOKLASISTKI I ÓSMOKLASISTÓW!

PONIEDZIAŁEK 15.06.2020

JĘZYK POLSKI

MATEMATYKA

Witajcie.

Pozdrawiam Was serdecznie.

JĘZYK ANGIELSKI gr. 1

pobierz lekcję:

JĘZYK ANGIELSKI gr. 2

Dzień dobry kochani. Dzis mam dla Was bardzo ciekawy tekst o Republice Południowej Afryki. To duże państwo, w którym mieszka aż 54 miliony ludzi jest na południu kontynentu afrykańskiego. Słynie z kopalni diamentów i złota. Jednoczesnie sąsiaduje z jednym z najbiedniejszych krajów swiata – Lesotho. Republika Południowej Afryki bywa nazywana „Tęczowym Narodem” (Rainbow Nation), ponieważ posiada 11 oficjalnych języków. RPA posiada trzy stolice, są nimi Pretoria, Kapsztad i Bloemfontein. Szacuje się, że u wybrzeży tego kraju spoczywa nawet 2000 wraków. Góra Stołowa to symbol Kapsztadu. Jest uważana za jedną z najstarszych gór na świecie.

Góra Stołowa, Kapsztad

Przeczytajcie tekst ze strony 110 i zróbcie zadanie 2 i 3. Odpowiedzi podam na następnej lekcji. Take care.

RELIGIA

WYCHOWANIE FIZYCZNE gr. 1