Klasa 5b od 25 maja do 29 maja

24 maja, 2020 15:10 Opublikowany przez Admin

Piątek 29.05.2020

TECHNIKA

Dziś na lekcji techniki w ramach praktycznej kartkówki masz za zadanie wykonać zdrowy prosty deser owocowy. Wykorzystaj owoce dostępne o tej porze roku. Wpisz temat: Zdrowy deser owocowy.

Zdjęcia deserów wyślij na maila: kl5@pracazdalna.j.pl

Czas na wysłanie zdjęć do 03.06.2020r.

Smacznego 🙂

PLASTYKA

Dzień dobry:)

Temat lekcji: Pacynki

Przygotuj dwie kolorowe skarpetki, włóczkę, skrawki materiału, guziki, nici, igłę, nożyczki. Wykonaj dwie pacynki, które będą mogły porozmawiać na wybrany temat. Zaproś do zabawy kogoś z domowników. Zdjęcia pacynek umieść na padlecie: https://padlet.com/bczernecka/Bookmarks  hasło plastyka1 Dobrej zabawy:)

Czwartek 28.05.2020

RELIGIA

Temat: Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim

1. Przyczyny wojny
  2. Bitwa pod Grunwaldem
  3. Pierwszy pokój toruński

Proszę przeczytać treść tematu w podręczniku a następnie obejrzeć film:

Proszę w zeszycie odpowiedzieć na pytania:

Jakie były przyczyny i skutki wojny z Zakonem Krzyżackim (patrz. podr. to co najważniejsze, -wielka wojna z zakonem. Nie posyłamy odpowiedzi na maila.

JĘZYK ANGIELSKI

Dzień dobry kochani. Dziś mam dla was zadanie w zeszycie ćwiczeń. Proszę otwórzcie je na stronie 42 i wykonajcie zadanie 1. Macie do przeczytania czytankę a obok niej pytania sprawdzające. Nie wysyłajcie odpowiedzi. Podam je następnym razem. A teraz wracamy do podręcznika na małe zadanie powtórkowe. Zobaczcie stronę 99 i zadanie 1. Wpiszcie zawody do zeszytu. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście. Take care M. Kamińska

MUZYKA

Dzisiaj ćwiczymy grę na flecie prostym.  Przypomnij sobie, proszę, wszystkie utwory, które graliśmy wspólnie w tym roku szkolnym. Następnie spróbuj nauczyć się grać piosenkę pt. „Wlazł kotek na płotek”. Pod tekstem umieszczę link, który pomoże Ci nauczyć się grać ten utwór. Używać będziesz kilku dźwięków. Wszystkie podane są na początku filmu. Pamiętaj, że tempo filmu na YouTube można zwolnić. Zrób to w razie potrzeby. Jeśli jest taka możliwość, by ktoś nagrał Twój występ, to prześlij mi go,  proszę, na mój adres mailowy: s.witula@sp18-pszczyna.pl   Jeśli takiej możliwości nie ma, to wystarczy mi potwierdzenie rodzica, że taki występ w Twoim domku się odbył.

Pozdrawiam i życzę powodzenie!!!

link: https://www.youtube.com/watch?v=iiU2Le7oyp8

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Temat: Co wiem o patronie mojej szkoły?

Zobaczcie sobie prezentację o patronie naszej szkoły- Ks. Janie Twardowskim :

Środa 27.05.2020

Temat lekcji: Sprawdzian wiadomości z działu: Od rozbicia do zjednoczenia.

Sprawdzian dostępny do pobrania od godziny 8:00 do 18:00  27.05  w tym miejscu

Sprawdzian trzeba wysłać do godziny 09:00 dnia 28.05.  na maila: kl5@pracazdalna.j.pl

Wysyłamy zdjęcia lub dokument pdf.

Niewysłanie sprawdzianu w terminie  bez podania ważnego powodu skutkuje wpisaniem oceny niedostatecznej.

Wydłużyłem czas na przesłanie sprawdzianu.

Kontakt :

kl5@pracazdalna.j.pl-preferowany

a.mrozek@sp18-pszczyna.pl

adam@mro.cba.pl

Wtorek 26.05.2020

GEOGRAFIA

RELIGIA

INFORMATYKA

Poniedziałek 25.05.2020

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Dzień dobry:)

Temat: Kartka na „Dzień Matki”

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca wykonaj kartki okolicznościowe. Napisz życzenia i wręcz Mamie 26 maja a Tacie 23 czerwca. Kartki możecie umieszczać na plastycznych padletach.

BIOLOGIA

Dzień dobry 🙂

Powodzenia!

JĘZYK POLSKI