Klasa 5b od 18 maja do 22 maja

17 maja, 2020 09:44 Opublikowany przez Admin

Piątek 22.05.2020

TECHNIKA

Temat: Powtórzenie wiadomości-ABC-zdrowego życia.(zapisz temat)

Proszę otworzyć podręcznik do lekcji techniki na stronie 76 i wykonać w zeszycie pytania nr. 1,2,3,4 .Odpowiedzi do zadań zapisujemy w zeszycie nie trzeba przepisywać treści pytania. Nie wysyłamy zdjęć odpowiedzi na maila.

Za tydzień będzie praktyczna kartkówka –niespodzianka z tego działu

PLASTYKA

Dzień dobry:)

Temat lekcji: Kukiełka na drewnianej łyżce

Przygotuj drewnianą łyżkę, farby, pisaki, nożyczki, włóczkę, skrawki materiału, kolorowy papier, klej magic. Wykonaj kukiełkę według własnego pomysłu. Zdjęcie umieść na tablicy plastycznej: https://padlet.com/bczernecka/Bookmarks  hasło plastyka1  Dobrej zabawy:)

Czwartek 21.05.2020

MUZYKA

W tym tygodniu uczymy się czytać! I mówić!  I to wyraźnie! Bardzo proszę, przepisz do zeszytu notatkę, a następnie naucz się czytać wszystkie trudne zdania zapisane poniżej. Na koniec naucz się śpiewać piosenkę pt. „Ciągle pada”, do której linki załączam poniżej notatki:

Temat: Głos to też instrument.

Piosenki, które śpiewamy, to nie tylko rytm i melodia, ale także tekst. Jest on bardzo ważny. Dlatego w trakcie śpiewania musimy bardzo wyraźnie wymawiać wszystkie słowa.  Dobra dykcja, czyli poprawne wymawianie wyrazów, pomaga w wydobywaniu pięknych dźwięków.

„Łamijęzyczki” – (czytaj je głośno i wyraźnie)

– Szedł Sasza suchą szosą, same nogi Saszę niosą

– W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie

– Stół z powyłamywanymi nogami

– I cóż, że ze Szwecji?

– Mała buła była dla muła

link: https://www.youtube.com/watch?v=r1CM68Z3z0A

(tekst znajduje się poniżej filmiku, w pierwszym komentarzu, trzeba rozwinąć klikając w tekst: pokaż więcej)

i karaoke:

link: https://ising.pl/czerwone-gitary-ciagle-pada-piosenka

Pozdrawiam!

Wasza Pani od muzyki!!

ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ

Kochani!

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc trzeba wystawić oceny z zachowania. Jednym z elementów jest samoocena. Wysyłam Wam więc dokument dotyczący samooceny ucznia. Możecie  odesłać mi same wyniki tabelki.  Podaję maila: a.jureczko.jpol@gmail.com albo na WhatsApp.

Pozdrawiam- Wychowawca

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI

Kochani przypominam, w związku z licznymi pomyłkami, że do sprawdzenia wysyłamy zadania 1, 2, 3 i 4 ze strony 40 (zeszyt ćwiczeń). Jeżeli ktoś wysłał tylko zad. 4 proszę o wysłanie pozostałych. Pozdrawiam

Nowy dział:  Polska i Litwa (zapisz )

Temat: Unia Polski z Litwą

Podpunkty:

1. Unia polsko –węgierska
  2. Królowa Jadwiga.
  3. Pogańska Litwa
  4. Przyczyny unii polsko -litewskiej
  5. Zawarcie unii
  6. Odnowienie uniwersytetu

Proszę przeczytać treść lekcji w podręczniku str. 194-198 a następnie obejrzeć film

pt.: Przyczyny unii polsko-litewskiej

Proszę odpowiedzieć na pytania:

1. Dlaczego Polska dążyła do zawarcia unii?  (patrz. podr. str. 198)
  2. Dlaczego Litwa dążyła do zawarcia unii?

Nie trzeba posyłać odpowiedzi na maila.

Środa 20.05.2020

1. Temat: Powtórzenie wiadomości z działu: Od rozbicia do zjednoczenia

2. Proszę pobrać i wykonać kartę pracy a następnie sprawdzić poprawność odpowiedzi otwierając  link:   odpowiedzi do powtórzenia.

pytania do powtórzenia od rozbicia do zjednoczenia

odpowiedzi do powtórzenia

3. Karta nie jest na ocenę.

4. Za tydzień piszemy sprawdzian. (środa 27.05)

JĘZYK ANGIELSKI

Dzień dobry kochani. Dziś pracujemy tylko w zeszycie ćwiczeń. Proszę zróbcie zadania 5 str. 38, zad. 1 i 2 str. 39 i zadanie 4 str. 40. Do sprawdzenia odeślijcie mi tylko stronę 40. Możecie wysyłać na kwenku@wp.pl lub m.kaminska@sp18-pszczyna.pl Na przesłanie prac macie tydzień czyli do środy 27 maja. Good luck 🙂 M. Kamińska

Wtorek 19.05.2020

RELIGIA

JĘZYK ANGIELSKI

Dzień dobry kochani. Najpierw sprawdzimy odpowiedzi z poprzedniej lekcji  4/94 1. He ate spaghetti. 2 He made a cake. 3. He did housework. 4. He went skating.

Dziś ćwiczymy czas przeszły prosty (Past Simple) i  pracujemy w zeszycie ćwiczeń. Proszę zróbcie zadania  1, 2, 3 str. 40. Nie wysyłajcie ich. Poproszę o to następnym razem. Pozdrawiam M. Kamińska

GEOGRAFIA

INFORMATYKA GR1 i GR2

Poniedziałek 18.05.2020

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

Dzień dobry:)

Temat: Unia Europejska – interaktywne ćwiczenia

Z okazji minionego Święta Europy i niedawnych obchodów kolejnej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej zapraszam Was do wykonania ćwiczeń w aplikacji genially.
Dzięki niej możecie wykonać przeróżne ćwiczenia za pomocą jednego linku:

https://www.specjalni.pl/2020/05/unia-europejska-interaktywne-cwiczenia.html#more  Dobrej zabawy:)

BIOLOGIA

Dzień dobry 🙂

Powodzenia!

WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE (DZIEWCZYNY)