Klasa 4b od 11 maja do 15 maja

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 2

kartkówka:

INFORMATYKA – GRUPA 1

Dzień dobry, przenosimy się w „świat tekstu”.

Życzę przyjemnej pracy. Pozdrawiam gorąco.

PLASTYKA

Dzień dobry:)

Temat lekcji: Jan Brzechwa „Zoo” – ilustracja

Przygotuj kredki ołówkowe i blok. Wykonaj ilustrację do fragmentu wiersza Jana Brzechwy „Zoo”. Pamiętaj, że walor barw kredek ołówkowych, którymi narysujesz ilustrację, zależy także od tego, jak mocno przyciśniesz kredkę. Zdjęcie pracy umieść na tablicy plastycznej: https://padlet.com/bczernecka1/Bookmarks  hasło: plastyka4

Miłej pracy:)

ZDW

Środa 13 maja 2020

INFORMATYKA – GRUPA 2

Dzień dobry, przenosimy się w „świat tekstu”.

Życzę przyjemnej pracy. Pozdrawiam gorąco.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Dzień dobry!

Dzisiaj pora na rozciąganie ciała.

Rozciągaj się w domu, aby poprawić sylwetkę, uelastycznić mięśnie i skorygować wady postawy.

LINKhttps://www.youtube.com/watch?v=kkz_UCpxRk0

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE – JĘZYK POLSKI

JĘZYK ANGIELSKI -grupa 1

kartkówka:

PRZYRODA

Dzień dobry 🙂

Wtorek 12 maja 2020

RELIGIA

Wejdź tradycyjnie na stronę www.kahoot.it i wpisz PIN 07360663 lub kliknij link
Zapisz notatkę:
Temat lekcji: Wiek powstań.
Polacy nie pogodzili się z rozbiorami i utratą niepodległości. W XIX wieku wybuchały powstania- największymi było powstanie listopadowe oraz styczniowe. Pozdrawiamy, Anna Białas & Paweł Więcek

Dzień dobry!

Dzisiaj tabata na wzmocnienie mięśni brzucha, a przy okazji spalenie trochę tkanki tłuszczowej. Pamiętamy, że w tabacie jest 8 ćwiczeń- 20s ćwiczymy i 10s odpoczywamy. Nie zapomnij o rozgrzewce:

– bieg w miejscu z unoszeniem pięt do pośladków( skip C)

– 10x pajacyk do rozkroku, ramiona skrzyżnie

– 10x przysiad

-10x w miejscu krążenia ramion w przód naprzemianstronne

-10 x w miejscu krążenia ramion w tył naprzemianstronne

– w postawie skłony raz do prawej nogi, raz do lewej nogi- 3x na nogę

– w podporze przodem( „deska”), unoszenie raz prawej nogi, a raz lewej

– „deska”-ugięcie ramion czyli„pomki”-8x

LINKhttps://www.youtube.com/watch?v=AOUXGDi1hiU

JĘZYK ANGIELSKI -grupa 1

Pozdrawiam Was serdecznie.

MUZYKA

Drodzy!

Dzisiaj proszę, żeby każdy wybrał sobie jakiś instrument, który ma na myśli. Następnie proszę go opisać : Jak wygląda? Do jakiej grupy instrumentów należy? (Przypominam: mamy 3 grupy – perkusyjne, strunowe i dęte). W jaki sposób wydobywa się z niego dźwięki? Czy umiałbyś na nim zagrać? Czy znasz kogoś, kto gra na takim instrumencie? Czy znasz jakiś utwór, w którym ten instrument został użyty? (Możesz podać mi tytuł i wykonawcę). Możesz też go narysować lub znaleźć jego zdjęcie i dołączyć do tej notatki. Prześlij mi skan lub zdjęcie tej notatki. Mój adres: s.witula@sp18-pszczyna.pl Możesz też przesłać messengerem.

Następnie przypomnij sobie, proszę, piosenki, których razem uczyliśmy się w szkole:

link: https://www.youtube.com/watch?v=M5gFlIIX7tM

(tekst powinien być wklejony w zeszycie)

link: https://www.youtube.com/watch?v=HciJ6EmawDk

(tekst znajduje się poniżej filmiku)

P.S. Mam nadzieję, że ćwiczycie grę na flecie…  Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Poniedziałek 11 maja 2020

TECHNIKA

1.Zapisz temat: Piesza wycieczka.

2.Przeczytaj w podręczniku podpunkty: ( na stronie 71,73)

Jak przygotować się do wycieczki?

Nad wodą

3.Pobierz i uzupełnij kartę pracy: karta-pracy-piesza-wycieczka1

4. Wyślij na maila masz czas do 24 maja.( na ocenę)

JĘZYK ANGIELSKI – grupa 2

Dzień dobry!

Dzisiaj ćwiczenia ogólnorozwojowe z obciążeniem w postaci butelki z wodą. Każdy dobiera obciążenie do swoich możliwości(0,5l lub 1,5 l). Trening wzmacnia wybrane partie mięśniowe.

LINKhttps://www.youtube.com/watch?v=7znb_W0GWUE

Na drugiej lekcji przeczytaj na temat techniki i taktyki.

Technika jest to umiejętność ekonomicznego celowego i swobodnego wykonywania wszelkich czynności ruchowych, niezbędnych w skutecznym prowadzeniu gry w określonych warunkach. Umiejętność ta zależy od zdolności ruchowych ćwiczącego oraz częstotliwości powtarzania ćwiczeń. Wykonywanie ćwiczeń powinno doprowadzić do pewnego i szybkiego, prawie automatycznego wykonywania określonych czynności. Dobre opanowanie techniki pozwoli ćwiczącym skierować uwagę na prawidłowe wykonanie zadań taktycznych w czasie gry.

Czyli inaczej mówiąc technika, to wszystkie elementy, które uczymy się w szkole, jak np.: kozłowanie, chwyty, rzuty, strzały, podania itp.

Taktyka to sposób prowadzenia walki sportowej uwzględniający regulaminy i przepisy danej dyscypliny, umiejętności i możliwości własne i przeciwnika oraz warunki walki. Taktyka jest sztuką organizowania działań i kierowania nimi w celu osiągnięcia zwycięstwa. Podstawowa zasadą postępowania taktycznego jest, w każdym przypadku, wybór optymalnego wariantu, maksymalnie wykorzystującego możliwości własne przy maksymalnym ograniczeniu możliwości działania przeciwnika. Taktyka w pełni określa akcję (ruch), którą gracz podejmie w danej sytuacji, na każdym etapie gry, dla każdej możliwej historii prowadzącej do tej sytuacji.

Czyli mówiąc prościej:taktyka to działania,(zgodne z przepisami danej dyscypliny) które podejmujecie, aby w efekcie końcowym doprowadzić do zwycięstwa. Np. w grach zespołowych jeden z zawodników ”kryje”cały czas najlepszego zawodnika drużyny przeciwnej, żeby go wyłączyć z gry. Oczywiście taktyki również uczymy się w szkole, ale wykorzystujemy ją głównie na zawodach.

Postaraj się zapamiętać czym się różni taktyka od techniki. Czy znasz jakieś elementy techniki i taktyki?

Powodzenia

PRZYRODA