Klasa 2 a od 11 maja do 15 maja

8 maja, 2020 11:55 Opublikowany przez Admin

PIĄTEK  15.05.2020r.

Ortofrajda.

Witam Was serdecznie! Dziś kontynuujemy zabawę z ortografią- a więc ORTOFRAJDA!

JĘZYK ANGIELSKI

p. Basia

CZWARTEK  14.05.2020 r

Potyczki ortograficzne. Sposób na „rz”.

Witajcie Kochane Dzieci!

Dzisiaj i jutro trochę powtórki z ortografii. Wiecie, że nasz język ojczysty jest piękny, ale bardzo skomplikowany, między innymi właśnie przez ortografię. Dlatego stale przypominamy sobie zasady pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną, aby jak najrzadziej popełniać błędy.

ŚRODA  13.05.2020r.

Od ziarenka do bochenka.

Witajcie Drogie Dzieci!

Pamiętacie naszą wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych? A smak podpłomyków z masłem i miodem?  Pyszne….To teraz chwila wspomnień zobaczcie film: https://www.youtube.com/watch?v=CJ3ELdclaMs

Myślę, że wiele sobie przypomnieliście.Dzisiaj też będzie o skansenie i pieczeniu chleba.

RELIGIA

ps. dziś pod WTORKIEM dodałam jeszcze raz plik Katechezy, którą nie dało się pobrać. Proszę spróbować ponownie.

WTOREK 12.05.2020 r.

Mój dzień na wsi. Zboża na polu.

Dzień dobry Kochani😊 Przed nami kolejny wiosenny poranek. Jak nastroje? Mam nadzieję, że u wszystkich dobre! Dzisiaj będziemy rozmawiać na temat zbóż. Dowiecie jakie produkty otrzymujemy z poszczególnych ziaren zbóż. Zaczynamy!

JĘZYK ANGIELSKI

p .BASIA

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KREATYWNOŚĆ

p. Basia

PONIEDZIAŁEK 11.05.2020 r.

Mój dzień na wsi.

Witajcie ! Kto z was był już na wsi? Kto widział gospodarstwo rolne? Jak wygląda życie na wsi?  Na te pytania będziemy dzisiaj szukać odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!