EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

20 września, 2020 22:42 Opublikowany przez Admin

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. To wielkie święto ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy mające na celu propagowanie nauki języków obcych przez całe życie, promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy, a także szerzenie idei wielojęzyczności i porozumienia między kulturami.

Również nasza szkoła włącza się aktywnie w obchody Dnia Języków. Już w poniedziałek 21 września klasy siódme i ósme wezmą udział w zajęciach językowych z native speakerem, podczas których będą mogli praktycznie wykorzystać swoje umiejętności językowe.

Klasy 4 – 8 przygotowują prace plastyczne – przywitania w różnych językach europejskich. Każda klasa wylosowała kraj, którego przywitanie poznamy. Zachęcamy, aby w piątek 25 września wszyscy uczniowie i wychowawcy z danej klasy ubrali się w barwy narodowe wylosowanego kraju:

4a Litwa, 4b Czechy, 5a Niemcy, 5b Ukraina, 6a Słowenia, 6b Rumunia, 6d Rosja, 6e Holandia, 7a Hiszpania, 7b Malta, 7d Bułgaria, 7e Słowacja, 8a Szwecja, 8b Francja, 8c Węgry

U W A G A !  K O N K U R S !

Dodatkowo wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach, organizowanych właśnie z okazji Dnia Języków Obcych:

1.Konkurs na prezentację multimedialną dot. wybranego kraju europejskiego w języku angielskim: „It’s a beautiful country…” Który kraj, Twoim zdaniem zasługuje na miano najpiękniejszego, najbardziej wyjątkowego w Europie? Pokaż piękno tego kraju i uzasadnij swój wybór. In English. Termin oddania prezentacji: środa 30 września.

2. Konkurs wiedzy nt. krajów europejskich oraz języków europejskich w formie quizu online: przez cały tydzień od 21 do 25 września na gazetce obok sali 25  (II piętro) oraz na naszym szkolnym Facebooku pojawiać się będą ciekawostki dot. krajów i języków europejskich. Zachęcamy do śledzenia tych informacji – będą przydatne podczas quizu. Link do zadania konkursowego ukaże się w poniedziałek 28 września na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym FB.

Wszystkich miłośników języków obcych (a wiemy, że w naszej szkole ich nie brakuje) oraz wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą jak efektywnie uczyć się nowych języków zapraszamy do zapoznania się z broszurką informacyjną:

Zachęcamy do zaangażowania się w nasze szkolne obchody Dnia Języków Obcych! 🙂