Erasmus Plus

26 października, 2022 08:53 Opublikowany przez Admin

W dniach 17 – 18 października 2022 gościliśmy w naszej szkole dziesięcioosobową delegację nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli oraz przedstawicieli organu prowadzącego z Norwegii. Zaproszeni goście przyjechali na nasze zaproszenie dzięki współpracy, która nawiązałam podczas seminarium kontaktowego TCA “Climate environment and sustainability: work with children between 1 and 9” w Alesund, Norwegia. Było to możliwe dzięki projektowi Erasmus Plus, w którym uczestniczy gmina Kristansund Kommune.

Goście uczestniczyli w lekcjach otwartych geografii, chemii, nauczania początkowego, obserwowali także zajęcia integracji sensorycznej, neurologopedii, zajęcia rewalidacyjne czy fizjoterapii. Nasze norweskie koleżanki były pod wielkim wrażeniem wiedzy i doświadczenia naszej kadry pedagogicznej, empatii z jaką podchodzimy do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Nauczyciele spotkali się także z p. Burmistrz Magdaleną Czarnecką, od której otrzymali drobne upominki z perły Górnego Śląska, zwiedzili Muzeum Zamkowe i Stajnie, zobaczyli zaporę w Goczałkowicach i wyjechali kolejka na Szyndzielnię w Bielsku Białej. Byliśmy także w Ważnym Miejscu w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 44, gdzie nauczyciele uczestniczyli w warsztatach dotyczących różnych dysfunkcji wzroku i przeszli przez krainę ciemności.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przyczyni się do długiej i owocnej współpracy pomiędzy naszymi społecznościami.

Magdalena Kamińska