CZYTAMY Z SERCEM

29 maja, 2024 14:45 Opublikowany przez Admin

💟📖W poniedziałek 20 maja 2024 roku pochodzący z Ukrainy uczniowie naszej szkoły w ramach dodatkowego języka polskiego po raz kolejny gościli w progach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie.Panie przygotowały dla nas kolejne wspaniałe zajęcia. Tym razem rozmawialiśmy o sercu zarówno jako narządzie niezbędnym do życia, ale także, oczywiście, jako o symbolu miłości. Dowiedzieliśmy się, jak dbać o serce. Co zrobić i czego unikać, aby nasze serce biło długo i miarowo. 📖💟💟📖Następnie Pani Lucyna przeczytała nam wspaniałą książkę pt. „Pracowania Aurory”. Bohaterka całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc. Niestety czasy się zmieniły i zaczęła czuć się niepotrzebna. Gdy postanowiła zamknąć swoją pracownię zjawiła się mała dziewczynka i zaczęła zadawać mnóstwo pytań, które skłoniły Aurorę do myślenia. Historia bardzo nam się spodobała i słuchaliśmy bardzo uważnie. 📖💟💟📖Rozmowy o sercu, miłości i uczuciach nie były jedynym naszym zajęciem podczas tego spotkania, ponieważ tuż po rozpoczęciu zajęć otrzymaliśmy do wykonania zadanie. Polegało ono na ułożeniu w całość i pokolorowaniu pociętego na kilka kawałków dużego serca mieszczącego w sobie mniejsze serca. To zdanie również nam się spodobało i wszyscy wykonaliśmy je z wielkim zaangażowaniem. Efekty naszej pracy można podziwiać na szkolnej gazetce.📖💟💟📖Po zakończeniu zajęć podziękowaliśmy paniom Lucynie i Danusi za cały cykl spotkań, wręczyliśmy własnoręcznie przygotowany upominek oraz laurki.📖💟💟📖To były ostatnie odwiedziny w bibliotece w kończącym się powoli roku szklonym. Bardzo dziękujemy za zaproszenie! Mamy nadzieję, że nasza współpraca nie dobiegła końca i jeszcze nie raz się spotkamy!📖💟💟📖Opiekun: Anna Białas 📖💟

💟📖 W poniedziałek 20 maja 2024 roku pochodzący z Ukrainy uczniowie naszej szkoły w ramach dodatkowego języka polskiego po raz kolejny gościli w progach Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie.Panie przygotowały dla nas kolejne wspaniałe zajęcia. Tym razem rozmawialiśmy o sercu zarówno jako narządzie niezbędnym do życia, ale także, oczywiście, jako o symbolu miłości. Dowiedzieliśmy się, jak dbać o serce. Co zrobić i czego unikać, aby nasze serce biło długo i miarowo. 📖💟

💟📖Następnie Pani Lucyna przeczytała nam wspaniałą książkę pt. „Pracownia Aurory”. Bohaterka całe życie poświęciła naprawianiu złamanych serc. Niestety czasy się zmieniły i zaczęła czuć się niepotrzebna. Gdy postanowiła zamknąć swoją pracownię zjawiła się mała dziewczynka i zaczęła zadawać mnóstwo pytań, które skłoniły Aurorę do myślenia. Historia bardzo nam się spodobała i słuchaliśmy bardzo uważnie. 📖💟

💟📖Rozmowy o sercu, miłości i uczuciach nie były jedynym naszym zajęciem podczas tego spotkania, ponieważ tuż po rozpoczęciu zajęć otrzymaliśmy do wykonania zadanie. Polegało ono na ułożeniu w całość i pokolorowaniu pociętego na kilka kawałków dużego serca mieszczącego w sobie mniejsze serca. To zdanie również nam się spodobało i wszyscy wykonaliśmy je z wielkim zaangażowaniem. Efekty naszej pracy można podziwiać na szkolnej gazetce.📖💟

💟📖Po zakończeniu zajęć podziękowaliśmy paniom Lucynie i Danusi za cały cykl spotkań, wręczyliśmy własnoręcznie przygotowany upominek oraz laurki.📖💟

💟📖To były ostatnie odwiedziny w bibliotece w kończącym się powoli roku szklonym. Bardzo dziękujemy za zaproszenie! Mamy nadzieję, że nasza współpraca nie dobiegła końca i jeszcze nie raz się spotkamy!📖💟

💟📖Opiekun: Anna Białas 📖💟

Kategoria:

Napisany przez: Admin