BONJOUR PARIS !

10 czerwca, 2024 23:06 Opublikowany przez Admin

W dniach od 2 do 7 czerwca 2024 uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły, uczniowie Klas Frankofońskich uczący się języka francuskiego, wzięli udział w wycieczce Paryż – Disneyland. Odwiedzili oni jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych miast na świecie. W trakcie pierwszego dnia naszej wycieczki pokonaliśmy ponad 280 schodów, aby wejść na taras widokowy Łuku Triumfalnego, spacerowaliśmy po Polach Elizejskich – najsłynniejszej alei świata, odwiedziliśmy Luwr z jego wielką piramidą, spacerowaliśmy po wyspie Cité, na której narodził się Paryż, zwiedziliśmy Conciergerie – więzienie królowej Marii Antoniny, zobaczyliśmy katedrę Notre Dame, Ratusz Paryża oraz Centrum Pompidou. Drugiego dnia rano pojechaliśmy do Wersalu, gdzie zobaczyliśmy Pałac Wersalski z jego pięknymi ogrodami, Petit Trianon – pałacyk Marii Antoniny oraz jej wioskę. Po południu udaliśmy się do centrum Paryża, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Perfum „Fragonard” i płynęliśmy Bateaux Mouches po Sekwanie.Trzeciego dnia naszego pobytu w Paryżu, wjechaliśmy na najwyższą platformę Wieży Eiffla, odwiedziliśmy grób Napoleona w Les Invalides oraz spacerowaliśmy po dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczyliśmy Moulin Rouge, bazylikę Sacré Coeur i Place du Tertre. Były również naleśniki, lody i zakupy. Czwarty dzień to dzień zabawy – cały poświęcony był wspaniałej wizycie w Disneylandzie, spotkaniom z Myszką Miki i jej przyjaciółmi. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić się w języku francuskim, co udało im się w stu procentach i zmobilizowało ich do dalszej nauki tego pięknego języka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu – Paris, c’est magique !
opracowała: Elżbieta Matula

Kategoria:

Napisany przez: Admin