„Zwierzęca Arkadia”

5 lutego, 2020 11:00 Opublikowany przez Admin

W dniu dzisiejszym, tj. 4 lutego 2020 roku, gościliśmy w naszej Szkole Panią Kamilę Zembalę. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8. Od kilku lat wspieramy Fundację, która troszczy się o bezdomne, porzucone  zwierzęta z Pszczyny  i okolic.  Przed prelekcją Hania Molińska opowiedziała  wszystkim, dlaczego zainicjowała tę  akcję wśród uczniów. To mama uwrażliwiła ją na niedolę zwierząt, zachęciła do działania. Pani Kamila opowiedziała nam o tym, jak funkcjonuje „Zwierzęca Arkadia”. Przedstawiła osoby, które troszczą się i cały swój czas poświęcają ratowaniu zwierząt. Obejrzeliśmy piękne slajdy, poznaliśmy smutną historię psa Spinera, mogliśmy zadawać pytania, które nas nurtowały. Czas szybko minął. Podziękowaliśmy gorącymi brawami i przekazaliśmy dary dla zwierząt, które jeszcze udało nam się zebrać.  Spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Klimczak