PÓŁKOLONIE 2020 W SP 6

14 lipca, 2020 11:24 Opublikowany przez Admin

Za nami szkolne półkolonie organizowane przy pomocy Miasta Pszczyna w naszej szkole. W pierwszym tygodniu uczestniczyło 29 uczniów, w drugim aż 34. Cieszymy się, że tyle osób mogło aktywnie spędzić pierwsze dni wakacji. W programie było wiele atrakcji, które pomogły lepiej poznać zakątki naszego miasta. Uczniowie brali udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Miejską (gry terenowe, warsztaty plastyczne, programowanie), Muzeum Prasy Śląskiej (obsługa zabytkowych maszyn drukarskich, własnoręczne sklejanie toreb, wykonywanie druku, poznanie instrumentów muzycznych z dawnej epoki), Pszczyńskiego Centrum Kultury (tańce i zabawy, florystyka, warsztaty plastyczne), Zagrodę Wsi Pszczyńskiej – Skansen (poznanie jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców) oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Łące (rejs żaglowcem, rowerkami wodnymi, plażowanie, korzystanie z dmuchańców). Ponadto nasi uczestnicy brali udział w eksperymentach naukowych a także wykonywali własne mydełka i świecie. Cały pobyt umilały smaczne słodkie przekąski, napoje, lody i oczywiście pizza. Na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz paczkę ze słodkościami oraz gadżetami, które na pewno umilą dalszy wakacyjny wypoczynek. Cieszymy się, że w dobie pandemii wszyscy uczestnicy wraz z kadrą przestrzegali zasad higieny dzięki czemu półkolonie miały bezpieczny przebieg. Dziękujemy za wspólny wypoczynek, a tymczasem cieszmy się wakacjami!
opracowała:
kierownik półkolonii